06.01.2022
72
VEGAS

DUVARDAN DUVARA HALI NEDİR? 

Duvardan duvara halı deyimi Wall to Wall deyiminden İngilizce den Türkçe ye geçmiştir, diğer halk arasında bilinen adı da döşemelik halıdır. Duvardan duvara halı odanın başlangıç duvarından bitiş duvarına kadar uzanan ve zemini tamını kaplayan halı olarak ifade edilebilir. Duvardan duvara döşeme ile dört duvar arasında zeminde hiçbir boşluk kalmadan halı zemine kaplanır.

DUVARDAN DUVARA KULLANIM ALANLARI NELERDİR? 

Evlerde, otellerde, ofislerde, iş yerlerinde, camilerde kullanılabilmektedir

NEDEN DUVARDAN DUVARA? 

Duvardan duvara halının en önemli avantajı ortama kattığı sıcaklık, güzel bir görünüm olması ve ses akustiğinin çok yüksek olmasıdır. Farklı renk seçenekleri bulunan duvardan duvara halı her ortama ve dekora uyum sağlamaktadır. En büyük avantajı da kolay döşenebilir olmasıdır.

Ses emicilik ve ısı yalıtımı da duvardan duvara halının kullanım avantajları arasında sayılabilir. Yapılan testlerde duvardan duvara halılar ayak sesi, uğultu ve eko gibi atmosferik gürültüleri daha fazla emdiği ortaya çıkmıştır. Ayrıca halı, ısı yalıtımı sağlar. Tüm zeminin halı ile kaplanması durumunda %20’ ye kadar ısı tasarrufu sağlamaktadır.

DUVARDAN DUVARA HALI NASIL TEMİZLENİR?

Duvardan duvara halı düzenli bir şekilde temizlik ve bakım yapıldığında uzun yıllar kullanılabilmektedir. Düzenli bakımı yapılmış bir halı yaşam alanında mikrop ya da bakteri üremesinin önüne geçer. Tüm zeminin kaplanmış olması nedeniyle ortamda uçuşan toz partikülleri aşağı çekerek içine hapseder ve düzenli temizlik ile içinde birikmesine engel olunur. Düzenli olarak kuru yöntemle elektrik süpürge ile vakumlanarak temizlenir. Belirli periyotlarda ise halı yıkama makinası ile (minimum su ile) yıkanması gerekmektedir. Bu uygulama profesyonel ekipler tarafından yerinden halı kaldırılmadan yapılması gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Anasayfa
Hizmetlerimiz
Ürünler
Projeler
İletişime Geç